SZKOŁA TO NIE TYLKO LEKCJE

Zdrowe odżywianie

Realizując program szkoły promującej zdrowie już od pierwszych dni dzieci z klasy I A uczą się zasad zdrowego dożywiania i kulturalnego spożywania posiłków. Dzieci zapoznały się z piramidą żywienia, a także wykonali zdrową warzywną sałatkę. Na degustację zaprosili panią Dyrektor oraz panią pielęgniarkę, która omówiła z nimi zasady zdrowego odżywiania.

Nasze bezpieczeństwo

Dziesiątego października 2017r. na spotkanie do klasy I A przybył
strażak, który  przybliżył dzieciom pracę w Straży Pożarnej. Rozmawiał z nimi również na temat bezpieczeństwa. Uczniowie utrwalili numery telefonów alarmowych, a także dowiedzieli się, jak należy zachować się podczas krwotoku z nosa, zasłabnięcia, skaleczenia, czy pożaru. Była to cenne lekcja, dzięki której dzieci dowiedziały się, jak postępować w czasie zagrożenia zdrowia lub życia własnego i innych.

Odkurzacz

Na jednej z lekcji pierwszaczki z I A poznawały ogólne zasady działania odkurzacza, oraz uczyły się, jak należy bezpiecznie się nim posługiwać. Dzieci samodzielnie uruchamiały odkurzacz i z wielką ochotą próbowały odkurzać. Niektóre z nich robiły to pierwszy raz.

Ekologiczny styl życia

25 października 2017r. dzieci z klasy I A wyruszyły na spotkanie edukacyjne do Transgranicznego Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie. Uczniowie rozmawiali na temat ekologicznego stylu życia. Zdobyli i utrwalili wiadomości na temat segregacji i recyklingu odpadów, oszczędzania energii i wody, a także na temat zdrowego odżywiania. Dzieci wzięły również udział w warsztatach recyklingowych, gdzie z różnych odpadów wykonały wspaniałe Ekoludki.

Monika Szałajko

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

4.09.2017 r. - godzina 8.00 klasy II – III Gimnazjum

klasy IV – VII SP

- godzina 9.00 klasy I – III SP

Uwaga!
Wszystkie uroczystości związane z inauguracją roku szkolnego 2017/2018 rozpoczynają się w sali gimnastycznej

II a – 302      III a – 305
II b – 304      III b – 2

IV – VII SP
IV a – 303      V a – 111a
       VI a – 206         VII a – 211
IV b – 208      V b – 207
        VI b – 301        VII b – 306
IV c – 309
 V c – 204                                    VII c – 307

I – III SP
I a – 1
11       II a – 109        III a – 210
I b – 10
7       II b – 110        III b – 209
I c – 1
08                               III c – 206
                                             III d – 207

III e – 204

Uwaga!
Rodzice uczniów klas I SP spotykają się z wychowawcami klas w salach lekcyjnych o godzinie 8:45.